top of page

עריכת דין

01. מקרקעין

החלטה לרכוש דירה היא אחת ההחלטות החשובות והמשמעותיות שאנחנו מקבלים בחיינו. רכישת דירה חדשה, דירה מיד שנייה ואף דירה להשקעה היא תהליך מורכב שיש לנהל בכמה חזיתות, על מנת להבטיח את העברת הנכס ללא תקלות ותוך בהירות מוחלטת.

מדוע חשוב לשכור עורך דין לפני ביצוע העסקה ועד לסיומה?

 

קניית דירה "על הנייר":

קניית דירה מקבלן, שאינה מוכנה עדיין,  נקראת "דירה על הנייר". הנכס שאתם רוכשים אינו קיים עדיין ותפקידו של עורך הדין הוא להעביר אתכם את  כל המשוכות בתהליך.

  1. בדיקת החוזה– החוזה המוצע לכם על ידי הקבלן טומן בחובו אלמנטים שיקלו על הקבלן בזמן הבנייה ולאחר מסירת הנכס. תפקידי כעורך דין הוא למנוע פרצות בחוק שיאפשרו לדרוש מכם תשלומים נוספים, שינוי ודחייה של מועד העברת הנכס אליכם ותיקונים שיידרשו לנכס אחרי המעבר.

  2. בטחונות –ככלל, קבלנים הבונים בניין מחויבים לביטחונות כדי למנוע חלילה פשיטת רגל ובעקבות זאת, מחיקת הכסף שלכם. במסגרת תפקידי,אני מחויב לבדוק את אמינות הביטחונות.

  3. שקיפות – במהלך הבנייה, דברים רבים עלולים לעכב את הבנייה או להשתבש, כגון שימוש בחומרים ובכלים שונים מאלה שסוכמו עימכם. האם מגיע לכם דיור חלופי על חשבון הקבלן? האם אתם זכאים לפיצוי במקרה של שינוי כלים סניטריים ושינוי מבנה פנימי? כעורך הדין שלכם, אני מחויב לראות את כל התמונה ולספק לכם הגנה משפטית בחוזה.

קניית דירה מיד שנייה:

קניית דירה בנויה מאדם אחר ולא מקבלן או חברה, לא מספקת את ההגנות בחוק ולא דורשת מהמוכר להציג בטחונות. לכן, נדרשת בדיקה מעמיקה וליווי מקצועי לכם, כרוכשים או כמוכרים.

 

  1. בעלות – בדיקת בעלות על הנכס דורשת העמקה ובדיקה שנוגעת באספקטים שונים: האם הדירה נמצאת בבעלות משותפת? האם הדירה נמצאת בסכסוך יורשים? האם היא משועבדת? כעורך דין, תפקידי לתת תשובות לשאלות הללו, ולדרוש מהמוכר לספק מסמכים שיעברו במשרדי אימות.

  2. בדיקת טאבו – האם הנכס, כפי שנרשם בטאבו, תואם את השרטוטים? האם קיימת בנייה לא חוקית? למה יועד הנכס - למגורים, משרדים, מסחר? מה ההיסטוריה של הנכס?

  3. הכנת חוזה –עורך דין מטעמכם ידאג לחדד ולהבהיר את כל התנאים והדגשים החשובים לכם ויבטיח את עיגונם בחוזה, על כל פרטיהם.

  4. משכנתא – כאשר קונים דירה שמצבה המשפטי אינו נקי הדבר עלול להשפיע על אישור המשכנתא עבורכם. לכן, הבדיקה צריכה להתחיל בשלב מוקדם ולמנוע מפח נפש.

 

תביעות פינוי מושכר – כאשר בעל דירה או נכס מעוניין לפנות את השוכרים, למרות שהחוזה עדיין בתוקף, הוא נדרש להגיש בקשה לבית המשפט באמצעות הליך מזורז או הליך רגיל. משרדנו מטפל בתביעות פינוי כדי לאפשר לבעל הנכס לבצע את הפינוי במהירות המרבית ולפי חוק.

דירה היא חלום של כל אחד מאיתנו. ליווי אישי של עורך דין בעל ניסיון רב, הדואג לכל האספקטים בתהליך הרכישה  ומעניק ייעוץ רחב יריעה, מבטיח לסייע לכם בהגשמת החלום.

 

שכר טרחה בקנייה ובמכירת נכס הוא 0.33% לא כולל מע"מ

 

שכר טרחה בהשכרה או שכירת דירה הוא 1,500 ₪ לא כולל מע"מ

Handshake

הקפדה על טיפול אישי ופרטני בכל תיק ומול כל לקוח

קבע פגישת ייעוץ

משרד עו"ד ורו"ח עומר נצר הינו משרד בוטיק איכותי ומקצועי. המשרד מייצג את לקוחותיו במקצועיות, בנחישות ותוך שירות מועיל ומהיר, במטרה להשיג לכלל הלקוחות את התוצאות הטובות והמתאימות ביותר עבורם.

bottom of page